Kinder Downfall - 21 Apr 2002 - Sorted by L



HOME INDEX PRINTABLE STATISTICS SORT M/F
Click on runners' names to SEARCH and column headings to SORT

Rank Pos Name Cat L Club Time
137Dave Soles MLDark Peak FR1:19:56
245Peter Edgerton M40LPennine FR1:21:04
351Andy Wilkins M45LGlossopdale Harriers1:21:32
456Andy Howie M45LPennine FR1:22:32
564Katherine Harvey F40LAltrincham & District AC1:24:12
668Jim Trueman MLUnattached1:24:39
771Steve Temple M40LUnattached1:25:23
885Neil Goldsmith M50LAltrincham & District AC1:27:30
989Mary Edgerton F40LPennine FR1:27:51
1099John Crook MLUnattached1:29:40
11100Richard Scottney M50LPennine FR1:29:43
12120Naomi Greaves FLPennine FR1:31:53
13143Ian Robertson MLKFR1:34:40
14148Clare Baguley F35LGlossopdale Harriers1:35:24
15174Mel Cranmer M50LKFR1:42:29
16175Philip Wheatcroft M50LKFR1:42:29
17205John Harvey M50LKFR1:54:45

11Dave Neill M45
Staffordshire Moorlands1:06:34
22Karl Webster M
Matlock AC1:06:47
33Lloyd Taggart M
Buxton & District AC1:07:15
44Ged Cudahy M
Stockport Harriers & AC1:07:57
55Gary Webb M40
Calder Valley FR1:08:48
66Tom Plant M
Unattached1:10:29
77Darren Dunn M
Pennine FR1:12:00
88Gary Oldfield M
Pudsey & Bramley AC1:12:27
99Stewart Gregory M
Holme Pierrepont RC1:12:39
1010Des Gibbons M
Altrincham & District AC1:12:53
1111Nicholas Bassett M
Staffordshire Moorlands1:12:58
1212Tom McGaff M45
Pennine FR1:13:07
1313Les Footitt M
Buxton & District AC1:13:16
1414Roger Lamb M
Mercia FR1:13:50
1515Simon Rouse M
Notts AC1:14:34
1616Gary McMahon M45
Notts AC1:15:07
1717David Keeling M
Trafford AC1:15:19
1818Mark Creighton M
East Cheshire Harriers & Tameside AC1:15:28
1919PJ Vesey M
Altrincham & District AC1:16:56
2020Chris Rowe M40
Matlock AC1:17:04
2121Mike Robinson M
Dark Peak FR1:17:14
2222Richard Bradbury M
Matlock AC1:17:18
2323Andrew Carruthers M40
Crawley AC1:17:24
2424Len Best M50
Stockport Harriers & AC1:17:42
2525Ken Payne M50
Stubbington Green Runners1:17:46
2626Carl Moriarty M40
Pennine FR1:17:48
2727Robert Hutton M40
Dark Peak FR1:17:53
2828David Garner M
Manchester YMCA Harriers1:17:56
2929Christine Howard F
Dark Peak FR1:18:02
3030David Tait M50
Dark Peak FR1:18:06
3131Nicholas Stone M40
City of Stoke AC1:18:07
3232Sally Newman F40
Glossopdale Harriers1:18:18
3333Ben Gregory M45
Stockport Harriers & AC1:18:38
3434William Alves M45
Totley AC1:19:27
3535Tony Hulme M50
Pennine FR1:19:27
3636Mick Moorhouse M50
Matlock AC1:19:47
3738Alan Renfree M40
Unattached1:20:05
3839Carl Whitworth M
East Cheshire Harriers & Tameside AC1:20:10
3940Paul Drabble M40
Unattached1:20:22
4041Greg McNally M
Unattached1:20:45
4142Trevor Longman M50
Macclesfield Harriers & AC1:20:50
4243Keith Holmes M45
Dark Peak FR1:20:52
4344Neville Boler M50
Dark Peak FR1:20:57
4446Stefan Ledin M40
Buxton & District AC1:21:06
4547Alan Brentnall M50
Pennine FR1:21:12
4648Michael Kuszynski M40
Matlock AC1:21:17
4749Alan Bocking M45
Pennine FR1:21:21
4850Richard Hyde M
Erewash Valley RC1:21:30
4952Jonathan Bradshaw M
Unattached1:21:48
5053Mike Burchell M
Unattached1:21:57
5154Andy Hartley M40
Fatboys RC1:22:07
5255Andrew Mason M40
Springfield Striders RC1:22:10
5357Andrew Hall M50
Portsmouth Joggers1:22:49
5458Phil Pittson M50
Erewash Valley RC1:22:54
5559Jim Heron M
Unattached1:22:57
5660Richard Snowden M
Totley AC1:23:10
5761Mark Wittering M50
Huncote Harriers1:23:43
5862Andy Jenkins M
Dark Peak FR1:23:48
5963Jim Ollerenshaw M45
Glossopdale Harriers1:23:53
6065Tony Crossley M45
East Grinstead & District AC1:24:22
6166Tony Buskwood M
Totley AC1:24:31
6267Richard Clarke M
Manchester YMCA Harriers1:24:36
6369Nigel Henton M
Compton Harriers RC1:24:41
6470Dave Gillick M
Stone Master Marathoners1:25:12
6572John Spencer M
Rotherham Harriers & AC1:25:30
6673Nick Lander M45
Erewash Valley RC1:25:48
6774Frank Fielding M
Unattached1:25:51
6875Jane Mellor F35
Pennine FR1:26:01
6976Neil Hindle M45
Unattached1:26:07
7077Richard Hopkinson M50
Dark Peak FR1:26:11
7178Rob Poole M50
Glossopdale Harriers1:26:14
7279Dave Lindop M40
Penistone Footpath Runners & AC1:26:50
7380Simon Hunter M
Unattached1:27:02
7481David Willis M45
Unattached1:27:07
7582Gary Tudbury M
Erewash Valley RC1:27:08
7683Keith Bamforth M60
Holme Valley Squash & AC1:27:21
7784Mike Hudson M40
Buxton & District AC1:27:28
7886Nick Whittingham M45
Penistone Footpath Runners & AC1:27:31
7987Bill Robinson M45
Glossopdale Harriers1:27:33
8088Ian Charlesworth M
Penistone Footpath Runners & AC1:27:34
8190Robert Acheson M
Calder Valley FR1:27:58
8291Matthew Brown M
Glossopdale Harriers1:27:58
8392Vaughan McKay M50
Glossopdale Harriers1:28:04
8493Ian Hughes M
KFR1:28:33
8594David Newton M
Matlock AC1:28:42
8695Philippa Leach F40
Dark Peak FR1:28:49
8796Alan Peel M
Fatboys RC1:28:53
8897Andy Barnett M40
Dark Peak FR1:29:10
8998Paul Archer M40
Notts AC1:29:14
90101Donald O'Brien M45
Buxton & District AC1:29:50
91102Sally Gilliver F40
Pennine FR1:29:54
92103Z Grief M
Unattached1:29:59
93104Graham Revell M50
Bradwell1:30:27
94105Russ Martin M40
Sutton1:30:28
95106Michael Nunn M50
Kimberworth Striders1:30:32
96107David Yetton M45
Portsmouth Joggers1:30:32
97108Billy Clayton M50
Glossopdale Harriers1:30:33
98109Paul Haughton M40
East Cheshire Harriers & Tameside AC1:30:35
99110Graham Barnes M45
Unattached1:30:37
100111Kevin Ellis M
Unattached1:30:40
101112Andrew Ritchings M40
Little Baddow Ridge RC1:30:40
102113Andy Bardsley M
Glossopdale Harriers1:30:46
103114John Leary M50
Manchester YMCA Harriers1:31:00
104115Jimmy Oldfield M
Bradford Airedale AC1:31:14
105116Jim Robinson M55
Erewash Valley RC1:31:26
106117John Hewitt M
Unattached1:31:32
107118Martin White M50
Huncote Harriers1:31:41
108119Paul Eastwood M40
Milltown Milers1:31:48
109121George Scott M50
Pennine FR1:32:00
110122Joanne Phizacklea F
Buxton & District AC1:32:04
111123John Armistead M55
Dark Peak FR1:32:13
112124Steven Garner M45
Wreake Runners1:32:19
113125Chris Edwards M
Dark Peak FR1:32:21
114126Michael Brown M
Stockport Harriers & AC1:32:26
115127Mark Tattersall M
East Cheshire Harriers & Tameside AC1:32:33
116128Colin Waterworth M45
Horwich RMI Harriers & AC1:32:34
117129Steve Bulmen M45
Little Baddow Ridge RC1:32:35
118130Andy Plummer M45
Penistone Footpath Runners & AC1:32:36
119131Tony Greenhalgh M40
Stockport Harriers & AC1:32:37
120132Robert Taylor M50
Pennine FR1:32:38
121133Peter McLeod M50
Penistone Footpath Runners & AC1:32:53
122134Derek Hughes M40
East Cheshire Harriers & Tameside AC1:33:00
123135John Keyworth M45
Pensby Runners1:33:06
124136Phil Hindel M
Totley AC1:33:11
125137Maurice Gray M50
Harborough AC1:33:19
126138Tom Ricketts M40
Totley AC1:33:19
127139Peter Leach M50
Harborough AC1:33:56
128140Mark Orritt M40
Buxton & District AC1:34:13
129141John Carrier M55
Siemens AC1:34:28
130142Stuart Whittaker M55
Erewash Valley RC1:34:31
131144Peter Hill M45
Goyt Valley Striders1:34:48
132145GE Charles M60
Vauxhall AC1:34:50
133146Andy Steel M
Wreake Runners1:35:04
134147Barrie Gould M50
Unattached1:35:08
135149G Williams M40
Unattached1:35:27
136150Dave Foster M45
Unattached1:35:36
137151Nick Lyons M
Little Baddow Ridge RC1:35:52
138152John Bunyan M40
Macclesfield Harriers & AC1:36:37
139153Peter Calladine M50
Saddleworth RC1:36:59
140154Paul Birch M50
Wreake Runners1:37:07
141155Rob Mason M
Totley AC1:37:12
142156Alison Brentnall F50
Pennine FR1:37:28
143157Gary Corbett M
Unattached1:38:48
144158D Walsh M
Unattached1:38:59
145159Alan Turner M40
Unattached1:39:39
146160Philippa Glover F35
Wreake Runners1:40:06
147161Brian Eyre M45
Manchester YMCA Harriers1:40:09
148162Chris Hack M50
Portsmouth Joggers1:40:12
149163David Gould M45
Unattached1:40:33
150164Barry Thackery M65
Dark Peak FR1:40:40
151165Robin Wignall M55
Altrincham & District AC1:40:43
152166Helen Thorburn F
Dark Peak FR1:40:48
153167Mark Whelan M
Goyt Valley Striders1:40:54
154168John Stephenson M45
Glossopdale Harriers1:41:18
155169John Chadwick M55
Pennine FR1:41:28
156170Michael O'Keefe M40
Unattached1:41:36
157171Sid Riddington M50
Unattached1:42:16
158172Jeremy Brayshaw M55
Totley AC1:42:28
159173Pat Goodall F45
Totley AC1:42:28
160176Ian Hulse M40
Buxton & District AC1:42:36
161177Angela Leonard F35
Manchester YMCA Harriers1:42:47
162178Jim Sommerville M50
Holmfirth Harriers AC1:43:05
163179Geoffrey Dimelow M45
Penistone Footpath Runners & AC1:43:12
164180Chris Johnson M55
Unattached1:44:06
165181Julie Dutton F40
Wreake Runners1:44:11
166182Neville McGraw M55
Glossopdale Harriers1:44:21
167183Margaret Chippendale F55
Pennine FR1:44:36
168184Amanda Heading F35
Milltown Milers1:44:53
169185Howard Bamber M45
East Cheshire Harriers & Tameside AC1:45:19
170186Lisa Reddish F
Notts AC1:46:41
171187Mick Robinson M40
Notts AC1:46:45
172188Stephen Roberts M
East Cheshire Harriers & Tameside AC1:46:59
173189Emma Wharton F
Buxton & District AC1:46:59
174190Paul Channing M45
Portsmouth Joggers1:47:27
175191Rosie Gillick F
Stone Master Marathoners1:47:38
176192Steve Ingham M40
Manchester YMCA Harriers1:47:51
177193Becky Ward F35
Unattached1:48:07
178194Tony Breakwell M65
Borrowdale FR1:48:15
179195Ian Clough M40
Unattached1:48:29
180196David Wood M40
Belle Vue Racers1:48:50
181197Ted Woodhouse M55
Dark Peak FR1:48:58
182198Mick Laver M45
Fatboys RC1:49:15
183199Gordon Evans M50
Fatboys RC1:49:43
184200David Jack M40
Manchester YMCA Harriers1:50:01
185201Steve Hennessey M
Unattached1:50:46
186202John Cox M45
Holme Valley Squash & AC1:52:28
187203Beryl Collins F50
Glossopdale Harriers1:52:41
188204Carl Buckley M55
Glossopdale Harriers1:52:43
189206Carol Parsons F35
Totley AC1:55:08
190207Kate Ruffel F35
Unattached1:55:59
191208Chris Newsome M
Unattached1:56:28
192209Teresa Wall F40
Penistone Footpath Runners & AC1:56:46
193210Neil Shuttleworth M55
Glossopdale Harriers1:59:09
194211Keith Mitchell M60
Rotherham Harriers & AC2:05:52
195212David O'Leary M60
Manchester YMCA Harriers2:06:24
196213Mo Clarke M50
Pensby Runners2:09:42
197214James Smith M60
Todmorden Harriers & AC2:17:12


Hayfield Fell RacesSun Apr 20 14:41:04 2014